Wiadomości
Ścisła czołówka i 47 medali
8 kwietnia w Warszawie odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami. W Mistrzostwach uczestniczyła z terenu gminy Bobrowniki sekcja trenująca w szkole w Dobieszowicach, należąca do Śląskiego Centrum Karate Tsunami. Drużyna po raz kolejny udowodniła swoje umiejętności, znajdując się w ścisłej czołówce, zajmując III miejsce na 21 drużyn. Łącznie jako drużyna zdobyli aż 47 medali, w tym 30 złotych, 13 srebrnych oraz 4 brązowe. W skład Śląskiego Centrum Karate wchodzi pięciu zawodników z naszej gminy: Olivia Majcher, Maja Dzida, Tomasz Kubat oraz Paweł Rodak. Są to uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dobieszowic i to między innymi oni reprezentowali swoją drużynę podczas Mistrzostw, wracając ze złotymi medalami.
1. Olivia Majcher
-Makiwara-kumite – złoto,
- Kata Tsunami indywidualnie – srebro,
- Kata Tsunami zespołowo – srebro,
- Kata Tsunami indywidualnie z bronią – srebro.
2. Tomasz Kubat
- Renraku-waza – złoto,
- Kata Tsunami indywidualnie z bronią – złoto,
- Makiwara-kumite – złoto,
- Kata Tsunami indywidualnie - złoto,
- Yakusoku-kumite – srebro,
- Kata Tsunami zespołowo – srebro.
3. Maja Dzida
- Renraku-waza – złoto,
- Kata Tsunami indywidualnie - złoto,
- Kata Tsunami zespołowo – srebro,
- Yakusoku-kumite – srebro.
4. Paweł Rodak
- kumite-Semi-contact - złoto,
- Szermierka na miecze – srebro,
- Makiwara-kumite – brąz.
Przypominamy, że w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobieszowicach w każdą środę w godzinach 16.00 – 17.30 prowadzone są zajęcia Tsunami sekcji dziecięco-młodzieżowej. Zajęcia prowadzone są przez klub Śląskie Centrum Karate Tsunami w Bytomiu, pod opieką hanshi Andrzeja Kaczmara.
Karate Tsunami to dziedzina, która ukierunkowana jest przede wszystkim na naukę samoobrony oraz na trening walki z wieloma przeciwnikami, również uzbrojonymi. Na treningach tsunami między innymi stosuje się naukę samoobrony nie tylko z użyciem własnego ciała, ale również wszelkich możliwych przyrządów, zarówno specjalnych, np. miecza itd., jak i tych przypadkowych, np. noża itd.
Tsunami to jedyny styl sztuki wali wręcz, który nie tylko powstał w Polsce, ale również odnosi spektakularne sukcesy międzynarodowe. Niezbitym dowodem na to jest fakt iż uprawiany jest nie tylko w Polsce, ale różnych krajach Europy oraz innych krajach na świecie.
Gratulujemy gminnym zawodnikom osiągniętych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.
data: 2017-04-25